Wybór odpowiednich okien może się okazać bardzo skomplikowaną sprawą. Nie chodzi tylko o wybór rodzaju okna: energooszczędne, ciche (dźwiękoszczelne) czy bezpieczne (antywłamaniowe). Każdy szczegół, jak materiał, liczba warstw, rodzaj szkła i kolor mają znaczenie dla osiągnięcia wymarzonego efektu. Wszystkie te czynniki mogą okazać się ważne i mieć swoją cenę.

Okna przesuwne

HS Okna przesuwne używane są zazwyczaj przy wejściach na ganki, tarasy i balkony. Za pomocą kółek w aluminiowych szynach przesuwają się lekko i łatwo. Często możliwe jest również ich uchylanie. Wielkogabarytowe tafle szkła wpuszczają dużo światła do pokoju. Z łatwością rozświetlisz wnętrze i poszerzysz przestrzeń za pomocą zestawu takich drzwi! Możesz nimi zastąpić nawet całą ścianę. Obok HS istnieją również inne typy okien dobrych na przejścia na balkon: PSK oraz okna z ciepłych systemów aluminiowych. Podczas spotkania z naszym doradcą dowiesz wszelkich szczegółów dotyczących montażu i użytkowania tych okien.

Ciepły montaż

Ciepły montaż to nowoczesna technologia polegająca na solidnym przygotowaniu otworu przed umieszczeniem stolarki okiennej. Dzięki wyrównaniu otworu, użyciu specjalnych taśm i piany poliuretanowej zamocowanie okna jest o wiele solidniejsze i szczelniejsze, minimalizuje przy tym ryzyko przepuszczania zimnego powietrza lub wilgoci z zewnątrz. Tak dobrze zamontowane okno może służyć na lata! Okna Śląsk korzystają nowoczesnego i sprawdzonego montażu Illbruck MOWO. Dokładne wykonanie kolejnych etapów montażu przez naszych fachowców gwarantuje solidne zamocowanie okna!

Okna energooszczędne

Głównym celem okien energooszczędnych jest zwiększona izolacja cieplna, która pozwala zatrzymywać więcej ciepła wewnątrz domu i trzymać z dala zimne powietrze. Efekt ten osiąga się za pomocą zwiększonej liczby warstw szkła i materiału, z którego okno jest zrobione (zazwyczaj PCV). Dobrze zamontowane „ciepłe” okno pozwala na obniżenie rachunków za ogrzewanie i energię! Chcesz zaoszczędzić na wydatkach? Możliwe, że inwestycja nieco większej sumy pieniędzy na lepsze energooszczędne okno zwróci się w parę lat!

Zapraszamy do kontaktu

W ofercie Okna Śląsk znajdziesz szeroką gamę rodzajów, materiałów i kolorów. Produkty wiodących polskich firm są na wyciągnięcie ręki, a zespół doradców gotów, by pomóc w podjęciu trudnej decyzji, której konsekwencje będziesz odczuwał przez lata.