Doskonała Efektywność Energetyczna i Niezawodność w Jednym!

Veka Softline 82 MD

Dzięki VEKA Softline 82 MD masz pewność doskonałej efektywności energetycznej – współczynnik przenikania ciepła wynosi zaledwie 0,76 W/m²K. To idealne rozwiązanie do budynków energooszczędnych i pasywnych. Ponadto, okna Softline 82 MD są niezawodne (klasa A) i wyjątkowo wytrzymałe.

Nasze okna oferują także doskonałe właściwości termiczne dzięki możliwości montażu różnych pakietów szybowych. Dzięki temu możesz zmaksymalizować energooszczędność swojego domu.

Wersja niestandardowa zawiera dodatkowe uszczelki, poprawiające parametry akustyczne i termiczne. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do dalszego zapoznania się z naszym produktem.

Warto postawić na VEKA Softline 82 MD – doskonałe okna, które spełnią Twoje oczekiwania!

Energooszczędność:

Profile Softline 82 MD należą do najnowocześniejszych profili, posiadają wysoką efektywność energetyczną. Ich współczynnik przenikania ciepła ma wartość 1,0 W/m²K.

Przy zastosowaniu pakietu szybowego o współczynniku Ug=0,7 W/m²K i Psi=0,05 W/mK okno referencyjne będzie miało Uw=0,92 W/m²K, co odpowiada wymogom stawianym domom energooszczędnym.
Z pakietem szybowym o Ug=0,5 W/m²K i Psi=0,037 W/mK okno referencyjne osiągnie Uw=0,76 W/m²K, co pozwala montować je w domach w standardzie pasywnym.
Natomiast okno referencyjne z oszkleniem o Ug=0,4 W/m²K i PSI=0,037 W/mK osiągnie imponujące Uw=0,69 W/m²K.

Klasa A:

W profilu Softline 82 MD ścianki zewnętrzne mają grubość 3 mm (z maksymalnym odchyleniem zaledwie +- 0,2 mm), co sprawia, że zgodnie z normą PN-EN 12608 są zaliczone do klasy A.

Liczba komór:

W ramie znajduje się 7 komór, natomiast w skrzydle 6. W obu zastosowano komorę wzmacniającą i stalowe profile, które usztywniają konstrukcję.

Wysokość profilu:

Złożenie ramy i skrzydła ma wymiar od 114 mm. Może być większy w przypadku dużych konstrukcji, specyficznych wymagań statycznych, szczególnego usytuowania obiekcie budowlanym i wynikającej z nich konieczności doboru odpowiednich profili.

Szklenie:

Profile Softline 82 MD są przystosowane do dwu- i trójszybowych pakietów. Zestawy szyb zespolonych mogą mieć od 24 do 52 mm.

Pakiet szybowy osadza się w profilu na dużej głębokość, czyli 25 mm, dzięki czemu okno ma lepsze właściwości cieplne i jest mniej narażone na wykraplanie się pary wodnej.

Uszczelki:

W profilach Softline 82 MD, czyli wersji niestandardowej, poza fabrycznie montowanymi dwiema uszczelkami – zewnętrzną i wewnętrzna – jest dodatkowo uszczelka środkowa, która poprawia parametry ochrony akustycznej i termicznej.

Uszczelki mogą być w kolorze czarnym, szarym lub karmelowym, co pozwala dopasować je do kolorystyki profili.

Okucia:

Profile Softline 82 MD mają 13-milimetrową oś wrębu okuciowego, dzięki czemu można w nich zamontować dowolne okucia oraz elementy specjalistyczne, a także antywłamaniowe.

Wzornictwo:

Neutralne wzornictwo pozwala dopasować profile Softline 82 MD do każdego typu architektury. Nadają się one do gięcia, więc można je zastosować np. do okien łukowych.

Profile są do wyboru w kilkudziesięciu wariantach. Białe, kolorowe (również matowe), wzory drewnopodobne, imitujące metal. Okleinowane jedno- lub dwustronnie. VEKA oferuje też profile Softline 82 MD w wersji z szarym nośnikiem obustronnie foliowanym. Dzięki temu okno jest jednolite, elegancko wykończone. Na profile można nakładać aluminiowe osłony, lakierowane proszkowo na dowolny kolor.

Elementy uzupełniające:

Dostępne są dopasowane do profili parapety i profile podparapetowe, a także skrzynki roletowe, sprzęgła i łączniki, dodatkowe wzmocnienia przy specyficznych wymaganiach statycznych, uchwyty ścienne, elementy ozdobne, poszerzenia itd.